Цілющі та лікувальні джерела… П’ять святих джерел на Тернопільщині, куди варто поїхати з сім’єю

Новини, Різне, Цікаве

Тернопільщина багата на святі місця. Тисячі паломників щороку відвідують нашу область, щоб помолитись та набратися сили. У матеріалі ми зібрали святі джерела Тернопільщини,куди варто поїхати, щоб відпочити душею та вмитися цілющою водою.

Джерело Святої Анни (Кременецький район)

Місце та історія:

На межі Рівненької та Тернопільської областей, недалеко від Свято-Успенської Почаївської Лаври, в селі Онишківці знаходиться цілюще джерело Святої Анни. Вода тут і влітку, і взимку завжди однакової температури +4 градуси. У воду заходять з молитвою «Отче наш» і занурюються три рази. Цілющі властивості джерельної води з Онишковців відомі ще з 16 століття.

Вода із джерела – лікувальна. Вона бактерицидна, зокрема, згубна для віруса грипу, дуже швидко зупиняє зовнішню кровотечу, за 2-3 хвилини тамує зубний біль, дуже ефективна при ангіні і нежиттю, парадонтозі, за кілька днів усуває кількарічну печію, нормалізує роботу тонкого й товстого кишечника, ефективна при хронічних захворюваннях шлунка і дванадцятипалої кишки.

Кременева вода може знижувати рівень цукру у крові, виводити пісок з жовчого міхура та нирок, впливати на нормалізацію функції печінки та нирок, поліпшувати обмін речовин, значно поліпшувати загальне почуття.

Джерело «Всецариці» у церкві Св. Покрови м. Чорткова.

Місце та історія: Біля храму Св. Покрови у Чорткові є а два чудотворні джерела. Одне б’є ключем давним-давно, а друге з’явилося менше десяти років тому.

Біля храму облаштували купальню. У басейн пустили воду з обох цілющих джерел. Поруч зробили водоспад. Аби люди могли навіть просто посидіти й послухати шум води, який теж благотворно впливає на душевний стан людини, заспокоює. Кожної п’ятниці в церкві Св. Покрови відправляється Св. літургія о 900 год, а в 1000 год. – акафіст і молебень біля джерела «Всецариці», за зцілення хворих. Сюди приїжджають священики із прочанами різних конфесій, і з різних куточків України для відправи Богослужіння.

У Чортківському районі джерельні води є в селах Улашківці, Лисівці, Слобідка лікують хвороби очей.

Ступківське джерело (Тернопільський район)

Історія та місце:

У селі Ступки, що за 200 метрів від Підволочиського шосе автошляху Стрий — Тернопіль — Кіровоград — Знам’янка можна відвідати гідрологічну пам’ятку – «Ступківське джерело», з якого тече чиста, холодна і приємна на смак вода. За переказами, коли прочани йшли від Тернополя до Збаража, вони «ступали» до джерела, аби напитись води. Звідси й походить назва сусіднього села Ступки.

Місцевість навколо Ступківського джерела облагороджена: доріжки викладені з каменю, а зі штучної гірки з чотирьох кранів витікає вода. Поряд знаходиться каплиця Божої Матері. Недалеко ростуть акації. Територія набула такого вигляду у 2009 році завдяки меценату. Зарваницький Духовний Центр, Купіль святої Анни (Теребовлянський район)

Історія та місце: У невеликому селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільщини розміщений один з п’ятнадцяти світових духовних Богородичних центрів, визнаних Вселенською католицькою церквою. Ще в 1867 році Ватикан надав чудотворній зарваницькій іконі Матері Божої паломницький статус, а в наші дні її щорічно відвідують сотні тисяч паломників з усього світу. Джерело Святої Анни в Зарваниці освятили в дві тисячі дев’ятому році. Її фасад оздоблений мозаїкою Об’явлення Матері Божої. Мозаїка виконана з тих самих матеріалів, що й подібні композиції, які прикрашають всесвітньо відомі базиліки у Люрді та Фатімі.

Цілюще джерело у селі Чумалі (Збаразький район)

Історія та місце:
Чумалі — село в Україні, у Збаразькому районі Тернопільської області. Розташоване на річці Гнізна, в центрі району. Джерело розсташоване біля церкви Введення в Храм Пресвятої Богородиці. За словами місцевих мшканців біля джерела зцілюються люди, тому біля води звели капличку. Люди розповідають, що у радянські часи будували дорогу і воду засипали камінням. Не залишилося жодного знаку від джерела, але залишилося попередження. Це у 1989 році, зрозумів священик, який тоді прийшов до села. Як тільки джерело, розкопали, у селі закінчилися всі біди.

Вода допомагає людям дотепер.

Джерело

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.