Український чемпіон став главою податкової в Росії! Читайте, як за 25 років змінилися інші герої Олімпіади-1996

Новини, Різне, Спорт, Цікаве

25 років тому в Атланті збірна України самостійно виступила на своїй першій літній Олімпіаді, завоювавши дев’ять золотих медалей і 23 – в сумі. І досі ті американські Ігри 1996 року залишаються для нашої країни найуспішнішими.

Як змінилися українські чемпіони Атланти за чверть століття і чим вони зараз займаються.

Лілія Подкопаєва

Дворазова олімпійська чемпіонка Атланти-1996 зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва більшу частину часу проводить у США, де дає майстер-класи та готує юних гімнастів, а також після закінчення кар’єри запустила бізнес із виробництва спортивного екіпірування, передає Обозреватель. У 2018 році вийшла заміж за американського бізнесмена з українським корінням Ігоря Дубинського, а у 2019 році втретє стала мамою, народивши дочку Евеліну.

Катерина Серебрянська

Кримчанка Катерина Серебрянська досі залишається єдиною олімпійською чемпіонкою України з художньої гімнастики. Після спортивної кар’єри блондинка захистила кандидатську, працювала на телебаченні, заснувала своє модельне агентство, потім – студію для дітей. І стала справжнім експертом щодо здорового способу життя, виховуючи двох дітей.

В’ячеслав Олійник

Першим олімпійським чемпіоном України на літніх Олімпіадах вважається борець греко-римського стилю В’ячеслав Олійник. Зараз 55-річний Олійник – віцепрезидент української Академії спорту. А також останні роки його часто можна було помітити на різних великих змаганнях у Казахстані та на зборах місцевої збірної.

Володимир Кличко

Золота медаль на Олімпіаді-1996 дала можливість Володимиру Кличку здійснити свою мрію і проклала шлях до професійного боксу, де він володів трьома найпрестижнішими поясами. А до 45 років встиг стати успішним бізнесменом, лектором у швейцарському університеті, автором книг і навіть актором.

Тимур Таймазов

У США Тимур Таймазов став олімпійський чемпіоном у важкій атлетиці – в Атланті він підняв над головою 236 кг, встановивши світовий рекорд. Сьогодні 50-річний Таймазов – громадянин Росії. Колишній спортсмен працює керівником Управління Федеральної податкової служби по РСО-Аланія у Північній Осетії, звідки він родом.

Інеса Кравець

На Олімпіаду Інеса Кравець приїхала в статусі світової рекордсменки у потрійному стрибку. І в Атланті-1996 могла стати власницею двох медалей. Але після “золота” у потрійному їй просто не вистачило часу, щоб відновитися і для кваліфікації стрибка в довжину. Сьогодні 54-річна Кравець живе в Києві, рідко з’являється на публіці та більше займається дочкою, яку народила за день до свого 39-річчя. Дарина – теж спортсменка, займається тенісом.

Ігор Матвієнко і Євген Браславець

Чемпіони світу Євген Браславець та Ігор Матвієнко принесли Україні єдине олімпійське золото у вітрильному спорті. Браславець навіть був прапороносцем на відкритті Ігор-2000 у Сіднеї.

Після приєднання Криму до Росії сімферополець Браславець став громадянина РФ і виграє регати під іншим прапором. Матвієнко досі виступає в професійному спорті і створив у Дніпрі гоночний яхт-клуб MIR Racing Yacht Club.

Рустам Шаріпов

Гімнаст Рустам Шаріпов приїхав в Атланту олімпійським чемпіоном у команді та додав до своєї колекції “золото” на брусах. Але Україні виявився не потрібним,як фахівець. Поїхав спочатку в Австралію, а потім осів у США, де готує гімнастів в університеті Огайо. І виховує п’ятьох дітей.

Джерело

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.