У мережу потрапив текст підписаної угоди в Стамбулі. “Війни виграють в першу чергу економіками, а не зброєю…”

Війна, Економіка, Новини, Політика

А ось «УП» уже і текст опублікувала.

В цілому чудова угода, краще, ніж я очікував – наші переговорники чудово попрацювали 👏🏻 Тепер головне, щоб виконання було якісним, бо це ж росія…

Ця угода має принести Україні до кінця року близько 20 млрд дол (експорт).

У серпні-грудні у бюджета та гривні буде значно менше проблем і ВВП в цілому впаде менше прогнозу (-35%) — думаю десь на 25%.

Економіка це основа всього, війни виграють в першу чергу економіками, а не зброєю, бо зброю ще потрібно за щось купити і солдат потрібно за щось годувати.

ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ІНФРАСТРУКТУРИ МУСТАФА НАЙЄМ:

У Стамбулі підписані домовленості щодо розблокування трьох українських портів «Одеса», «Чорноморськ» і «Южний» для вивезення зерна та продуктів харчування.

Це можливість для аграріїв вивезти цьогорічний врожай і мати кошти для підготовки до наступної посівної. Окрім цього, це майже мільярд доларів валютної виручки щомісяця, які підуть на підтримку економіки та Збройних сил України.

І ні, це не акт доброї волі росіян. Це вимушена поступка окупантів, які не змогли утримати Зміїний і змушені відступити перед загрозою світового голоду.

ЩО ВАЖЛИВО

Підписаний текст домовленостей буде оприлюднений у повному обсязі. Ніяких інших закритих додатків, протоколів, документів та папірців на коліні не існує.

При цьому жодного підпису української сторони поруч з підписом окупантів не стоїть. Документ підписаний представниками Туреччини, ООН та України. З нашого боку підпис поставив Міністр інфраструктури Alexander Kubrakov.

Розблокування портів не передбачає жодного послаблення санкцій по відношенню до росії. Це важливо, оскільки такі намагання та пропозиції неодноразово лунали.

Так само, досягнуті домовленості щодо розблокування портів ніяким чином не впливають на дії наших Збройних сил на фронті. Ніяких поступок, перемирʼя тощо. Ворог має покинути наші землі та заплатити за усі свої злочини.

Контроль за портами Одеса, Чорноморськ і Южний повністю був і залишається за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів і добрив не передбачається.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Залишити відповідь