Людина обов’язково повинна їсти супи та бажано щодня. Чи дійсно це так?

Цікаве

Ще на зорі наукового вивчення систем травлення людини, була доведена користь гарячих рідких страв — супів, юшок, бульйонів і т. д. Крім того, що вони наповнюють наш організм мінеральними солями, білками, жирами та вуглеводами, перші страви нормалізують виділення шлункового соку, що дуже важливо для здійснення травних процесів, інформує Ukr.Media.

В цибулі, часнику, інших добавках, що використовуються в різного роду супах та бульйонах, містяться особливі ароматичні речовини, які посилюють секреторну діяльність залоз травлення. Супи допомагають краще засвоювати корисні компоненти в їжі. Значну роль перші страви грають для людей, які потребують лікувального харчування, особливо жертв гастритів і виразок. Втім, їм треба пам’ятати, що, приміром, щів і наваристих супів їм не підходять, а от курячі бульйони та молочні супи навіть рекомендуються.

Якщо ви вживаєте суп з чорним хлібом, це цілюще впливає на моторну функцію кишківника, стимулює його скорочення і не дає перевареній їжі застоюватися. Тим самим перші страви є хорошим засобом профілактики запорів. Супи підійдуть навіть тим, хто знаходиться на жорсткій дієті через великі обсяги зайвої ваги. Втім, і тут треба робити правильний вибір — тут потрібні невеликі порції переважно овочевих перших страв, які забезпечують ситість на тривалий термін, але не містять великої кількості калорій.

У м’ясі, грибах і рибі, які додаються в перші страви, є пурини, які можуть перенавантажити печінку. Тому в літньому віці жирні та наваристі супи не рекомендуються, краще вибирати що-небудь легше. До речі, лікарі радять їсти супи приблизно в один і той же час дня.

Джерело

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.